Ta strona wykorzystuje mechanizm plików cookie. Więcej o plikach cookie tutaj. Rozumiem, ZAMKNIJ.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny Anonimowego i Bezpłatnego Testowania w Kierunku HIV w Białymstoku

WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ OD 4 MAJA 

i będzie czynny jak zwykle:

poniedziałki i środy od 15:00 do 17:30

W związku z sytuacją epidemiologiczną, ze względu na występowanie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, mając na uwadze zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w PKD obowiązuje umawianie wizyty telefonicznie na konkretny dzień i  godzinę (na hasło).

  

W celu umówienia wizyty prosimy dzwonić na numer 882 122 228

Klienci PKD będą mieć mierzoną temperaturę ciała, muszą mieć zasłonięte usta oraz nos, dezynfekować ręcę po wejściu do gabinetu udostępnionym płynem oraz zachować minimum 2 metry od doradcy pracującego w gabinecie.

Przed rozmową z doradcą każdy zostanie poproszony o wypełnenie anonimowego oświadczenia w związku z SARS-CoV-2.

 

O nas

Stowarzyszenie Faros istnieje od maja 2003 roku. Zostało założone przez 3 młode dziewczyny, które zauważyły problem braku organizacji pozarządowej zajmującej się problematyką HIV/AIDS na terenie województwa podlaskiego.

Faros został utworzony z inicjatywy młodych ludzi dla innych młodych ludzi potrzebujących wsparcia. Przez kolejne lata zebrała się grupa aktywnych członków, która zaczęła tworzyć projekty potrzebne do zwalczania epidemii HIV/AIDS. Dotarliśmy ze swoimi działaniami do wielu miejsc i wielu osób, które wcześniej nie miały okazji spotkać się z tą tematyką. Programy profilaktyczne w szkołach, w zakładach karnych, na uczelniach wyższych, koncerty, eventy okazały się bardzo potrzebne i bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców.

Chcemy aby nasza działalność rosła w siłę i poruszała również inną problematykę związaną z promocją zdrowia czy wsparciem społecznym.